Ana sayfa » Polikarbonat Çatı

Polikarbonat Çatı

Polikarbon Çatı Ürün Özellikleri Neler?

Eksi 30 dereceden artı 120 derecelere kadar dayanabilen ve her türden iklim şartına karşı aynı mukavemet derecesi gösteren polikarbon çatı bu özelliği sayesinde çok fonksiyonlu olarak birçok alanda kullanılmaktadır. Bir cam çatı ile karşılaştırıldığında 5te 1 oranında hafiftir. Bu da tadilat, yenileme ya da nakliye işlerinde oldukça rahat bir etki bırakmaktadır. İzolasyon ihtiyacı içerisinde olan tüm konut ve iş yeri sahiplerine uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Isı ve ışık izolasyonu konusunda benzersiz bir özellikler bütünü sergilemekte ve yüzde yüz oranında başarı sağlamaktadır. Çok ya da az hücreli varyasyonları mevcuttur. Kolay şekil aldığı için istenilen ölçülere uygulanması ve montajının yapılması sadece bir iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Herhangi bir kırılma anında parçalarının kesme ve yaralama ihtimali yoktur.

 16 mm Kilitli Sistem Polikarbon Kullanımı

 

Özellikle güvenli ve nezih kullanımı ile dikkatleri üzerine çeken 16mm kilitli sistem polikarbon kilit sistemleri ile hem tamamen güvenli hem de tamamen şık tasarımlı yapılara imza atmakta. Bu tür ürünlerde ana ayrım duvar sayıları üzerinden yapılmaktadır. Buna göre ölçüleri önceden alınmış 10mm polikarbon ve 60 mm alüminyum contalı baskı çıtası toplamında 2 duvarlı, 3 duvarlı ya da 7 duvarlı levhalar ve kaplamalar yapılmaktadır. Kilitleme sistemleri tamamen otomatiktir. Bu sayede dışarıdan herhangi bir ısı ve ışık kaynağı içeri taşınmaz.

 Polikarbon Kapatma Kullanım Alanları Nereler?

 

Tamamen hafif olan ve taşınabilir ürün özelliklerine sahip olan polikarbon kapatma akla gelebilecek her sosyal tesiste, yapıda ve ev içi dekorasyonda kullanılmaktadır. Otobüs duraklarında tercih edildiği gibi yüzme havuzlarında da kullanılmaktadır. Son yıllarda polikarbon kapatmayla özel olarak açılmış ve faaliyet geçmiş sera alanları mevcuttur. Birçok spor kulübün stadyumları ve konferans salonları ile konser salonlarında da ses yalıtımı açısından pürüzsüz hizmet veren polikarbon kapatma tercih edilmektedir. Her türde binanın giriş çıkışında güneş ışınlarının yalıtımı için bu türden kaplama ürünleri talep edilmekte. Bunların yanı sıra fabrikalarda, çeşitli teraslarda ve kişisel verandalarda, fabrika aydınlatma sistemlerinde ve merdiven    korkuluklarında ekonomik olmasından dolayı polikarbon ürünleri monte edilmektedir.