Ana sayfa » Polikarbon Çatı Kapatma Sistemleri

Polikarbon Çatı Kapatma Sistemleri

Polikarbon Çatı Kapatma Sistemleri

Polikarbon Çatı Kapatma Sistemlerinin Özellikleri

Son derece dayanıklı ve hafif olan polikarbon çatı sistemleri son 10 yılda üretim açısından hız kazanmış bir üründür. Camdan farklı olarak kırılmaya karşı 8 kat daha güçlüdür. Aynı zamanda kırıldığı takdirde de kesmez özelliklerine sahiptir. Bu nedenle güvenlikli ve korumalı kullanımların özelliklerine de sahiptir. Her estetiğe uygun yapısı ve kolay şekil alabilir olma özellikleriyle de kullanım avantajı sağlamaktadır. Birçok farklı sektörde kullanılabilir. Dekoratiftir ve her çeşit çatı sistemine uygulanabilir.

 Polikarbon Çatı Kapatma Sistemlerinin Avantajları

Bir evin ana hatlarıyla korunmasını sağlayan temel yapı gereçlerine çatı denmektedir. Çatının sağlam bir malzemeden yapılması için ise genellikle polikarbon malzemesi kullanılır. Hem kurumsal hem de kişisel alanda rahatlıkla tercih edilen bu sistemler çatı sistemlerine de entegre olmuş bir şekilde kendilerine kullanım alanı sağlamıştır. Son derece dayanıklı ve sağlam bir malzeme olmasına karşın taşınma ve nakil açısından son derece pratiktir.

Hafif bir yapıda olan polikarbon çatılarının işçilik süreleri de kısadır. Sadece bir iş günü içerisinde istenen büyüklükte evlere çatı uygulamaları yapılmaktadır. Aynı zamanda güneş ışığının ultraviyole ışınlarını kesmesi ile birlikte güneş ışınlarından randımanlı bir şekilde kullanılmasını da sağlamaktadır. Tüm bu özelliklerine ve avantajlarına karşı son derece ucuz ve her cebe uygun olması sebebiyle de rahatlıkla temin edilebilir.