Ana sayfa » Otopark Üstü Kapatma

Otopark Üstü Kapatma

Otopark Üstü Kapatma

Açık otoparklarda, araç güvenliğini sağlamak ve çeşitli dış etkenlerden korumak maksadıyla uygulanan işlemler, otopark üstü kapatma projeleri dahilindedir. Çeşitli hammaddeler kullanarak araçların; güneş ışığının zararlı etkileri, yağmur, kar gibi hava olaylarından korunması sağlanıyor. Her büyüklükteki alanlara uygulanabilen garaj çatıları, tek araçlar veya tüm otopark üzerine uygulanabiliyor. Uzunluk ve yükseklikleri isteğe göre ayarlanabilen ve üst baskıdan çökmemesi için, destek ve güçlendirme malzemeleri ile donanım sağlanıyor. Gölgelik olarak kullanılan garaj çatıları veya daha profesyonellikle üretilen sağlam, araç güvenliğini tam sağlayan otopark çatıları ile nitelikli tasarım ve imalat gerçekleştiriyoruz. Ahşap, metal veya çelik karkas malzemeleri ile istenilen alanlara, her metrekare büyüklüklerinde üretim gerçekleştiriyoruz.

 

 Polikarbon Çatı Kapatma

Otopark, teras ve tüm alanlarda üst kapatma, çatı oluşturma olarak kullanılan polikarbon malzeme, en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Dayanıklı oluşu, uzun ömürlü kullanım sağlaması ve istenilen kalınlıklarda formatlanabilmesi, otopark polikarbon kapatma tercihini artırmaktadır. Güneş ışığına karşı son derece dayanıklı olan polikarbon malzemeler, levha yapımında da kullanılıyor. Kırılmaz, bükülmez malzeme özellikleriyle, her metrekare alana uyarlanabilen projelerdir. Diğer maddelerle birleşimi kolay olan polikaronlar, ek yerleri alüminyum baskı çıtası olan projelerde, kolay birleştiği için, kaliteli yapı oluşmasını sağlar. Montaj aşaması son derece kolay ve pratiktir.

 Polikarbon Çatıların Özellikleri

Malzemenin hafif oluşu, en çok tercih edilme nedenlerindendir. Kolay uygulama, gün ışığı ve yapay ışıklara karşı etkili oluşu, ışık dağılımını dengeli şekilde gerçekleştirmesi, polikarbon kapatma ürünlerinin daha yaygın kullanılmasını sağlıyor.

 

Sıcağa etkili olduğu kadar, soğuk havalara, kar- buzlanma- don- kırağı gibi etkilere de dayanıklıdır. Dayanıklılığı yüksek ve kırılmaz malzeme özelliğindedir. Yükseklik, genişlik veya malzeme kalınlığı, tercihe göre ayarlanabilir özellik sunar. Isı yalıtımı sağlayabilen polikarbonlar sadece otopark üstü kapatma işlemlerinde değil; binaların açık bölümlerinde, beşik, kubbe gibi alanlarda ve tonoz uygulamalarında da kullanılır. Renklendirilebilir veya orijinal formatıyla tamamen isteğe göre şekillendirilebilir özelliktedir.

Karşılama alanları, seralar, akaryakıt istasyonları, levhalar, park- bahçe gibi açık alanlar ve giriş yolu gibi birçok alanda uygulanabilir özelliktedir. Ayrıca şık bir tasarım sunan polikarbon çatı uygulamaları, oval, bombeli veya düze şekilde tasarlanabiliyor.