Ana sayfa » Gölgelendirme Sistemleri

Gölgelendirme Sistemleri

 

 

Gölgelendirme Sistemlerinde Ürün Seçenekleri

 

Ev ve ofis ortamlarında güneşin zararlı ışınlarını en aza indirgemek ve tamamen önlemek amacıyla geliştirilmiş özel alanlara gölgelendirme sistemleri adı verilmektedir. Gölgelendirme genellikle tente ve şemsiye grupları ile yapılmaktadır. Günümüzde ev ve kafe gibi işletmelerde kullanılan tenteler ise yarı otomatik ve tam otomatik seçenekleri ile mevcuttur. Ancak son on yılda tam otomatik tente sistemleri uzaktan kumandalı özellikleri ve kendiliğinde katlanma seçenekleri ile en fazla tercih edilen montaj ürünleri arasında yerini almaktadır.

Mafsatlı ve kasetli tenteler de yine kafeler, lokantalar ve çay bahçeleri gibi insanlara hizmet eden işletmelerde müşteri memnuniyetini ve devamlılığını sağlamak adına kullanılmaktadır. Şemsiye grupları ise tamamen mimariye ve kullanılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak çeşitli biçimlerde ve sayılarda oluşturulmaktadır. Şemsiye grupları genelde teraslarda ve bahçeli evlerde tercih edilir.

 

 Polikarbon Çatı Ürün Özellikleri

 

Camsı görünüşüyle estetik beğeniyi en üst düzeyde tutan ve camdan çok daha hafif ve ucuz olmasıyla da listelerdeki adı günden güne yukarı çıkan çatı sistemlerine genellikle polikarbon çatı denmektedir. Evlerin teraslarında, bahçe katlarında, yüksek bölmeli ofis ve iş yerlerinin tavan aralıklarında popüler bir şekilde talep edilmekte ve montaj işlemleri gerçekleşmektedir. Polikarbon çatının en önemli özelliği ise ısıyı olduğu gibi içeri aktarırken ışık izolasyonunu yüzde yüz başarı oranında gerçekleştiriyor olmasıdır.

 Cam Çatı Ürün Özellikleri

Polikarbon çatı sistemleriyle hemen hemen aynı özelliklere sahip olan ancak çok daha ağır ve kırılma özelliği bulunan çatı sistemlerine de cam çatı denmektedir. Genellikle spor salonlarında, alışveriş merkezlerinde ve buna benzer sosyal alanlarda kullanılır. Yağmur ve kar gibi kış ikliminin elverişsiz şartlarına güvenli bir şekilde set olmasıyla bilinir.

 

 Şeffaf Çatı Ürün Özellikleri

 

Cam ve polikarbon malzemelerinin ana üretimiyle gerçekleştirilen çatı kaplama sistemlerine kısaca şeffaf çatı denmektedir. Şeffaf çatılan kullanıcılarına sağladığı en büyük avantaj dışarı ile olan manzara iletişimlerini daim kılmasıdır. Bu nedenle evlerin teraslarında olduğu kadar kafelerin, şık restoranların ve işletmelerin çatı sistemlerinde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Aynı zamanda sert iklim şartlarına karşı da mukavemet gücü oldukça yüksektir.