Polikarbon Kapatma ve Çatı Sistemleri

Polikarbon Kapatma

Polikarbon kapatma, dayanıklıdır ve ses yalıtım özelliğine sahiptir. Polikarbon birçok alanda kullanılır.

Polikarbonat levha; cam görünümlü, şeffaf, darbe çizilme ve hava şartlarına dayanıklıdır.

Polikarbon levha, kırılma ve çarpmalara dayanıklı, camsı görünüme sahip ancak camdan daha fazla dayanıklıdır.

 

Bu levhalar genellikle 210 * 600 cm olarak üretilmektedir.

Polikarbonat levhalar sayesinde izolasyon problemleri ortadan kalkmakta ve mükemmel bir dayanıklılık sağlanmaktadır.

Işığı geçirebilen polikarbonatlar ısı geçirmediği için herhangi bir alev yayma özelliği bu maddelerde mevcut değildir. Bu nedenle yangın tehlikelerine karşı bu maddelerin uzun süre yanmayacak olması oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca polikarbon levhaların değişik kalınlıkları ve çok hücreli seçenekleri yüksek ısı yalıtımı sağladığı için binalarda polikarbonların kullanılması kişiler için oldukça yararlı olacaktır.

Polikarbon yapılar oldukça hafif bir malzemeden imal edilmektedir. Polikarbon, cam ile kıyaslandığında çok daha dayanıklı ve hafif bir malzemedir.

Polikarbon Kapatma Görselleri

Bundan dolayı çatı oluşturulduğunda en büyük ve geniş çatılarda dahi metrekareye düşen yük miktarı oldukça azalmaktadır. Bu şekilde çok daha uzun ömürlü bir çatı türü ortaya çıkartılmaktadır. Polikarbon U.V. ışınlarının süzülmesi bakımından da cama göre daha etkilidir. Böylece güneşin zararlı ışınları süzülürken aydınlanma bakımından istenen kaliteli çözümler de ortaya çıkartılmaktadır. Ayrıca renklendirme açısından da son derece ideal olan polikarbon çatılarda istenen renk alternatifi oluşturulabilmektedir. Sarı, yeşil, mavi, şeffaf, gri istenen her türlü renk Polikarbon çatılarda uygulanabilmektedir. Çatının revizesi ve tamiratı göz önüne alındığında da lokal olarak işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Böylece kiremit çatılarda bütün bir çatı elden geçirilmek zorunda kalırken polikarbon çatılarda sorun yaşandığında sadece sorunlu olan alanda lokal uygulama ile daha ekonomik bir şekilde çatının tamiratı yerine getirilmektedir.

Sabit bir şekilde üretilmekte olan cam çatılar olduğu gibi aynı zamanda açılıp kapanabilen özellikteki cam çatılar da kullanılabilmektedir. Özellikle otellerde ve restoranlarda tercih edilen bu uygulama ile birlikte açık alan çoğaltılmasına gidilmektedir. Ayrıca kış bahçesi gibi mekânların üretilmesinde de çatı aydınlatması olarak polikarbon çatılar tavsiye edilmektedir. Böylece hem iç mekânda istenen aydınlatma çözümleri doğal güneş ışığından elde edilerek oluşturulmakta hem de çok ekonomik bir şekilde dekoratif bir görünüm kazandırılmaktadır.